Klasická relaxačná masáž

Účinky relaxačnej masáže

 Klasická masáž patrí medzi základné masáže, pôsobí preventívne, ale aj liečebne. Patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odplavenie škodlivých látok z tela. Pôsobením na mäkké časti tela masáž uvoľňuje napäté svaly, zmierňuje bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvného obehu, zlepšuje prekrvenie pokožky – bude napnutá a svieža. Pomáha odstraňovať únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Prináša celkové fyzické uvoľnenie, psychickú vyrovnanosť a rovnováhu. Masáž pozitívne pôsobí proti depresii, odbúrava odpadové látky, urýchľuje liečenie zranení, podporuje zotavenie po chorobe a napomáha odstrániť stres a napätie zo svalov – napr. v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Zvýšené prekrvenie organizmu masážou zlepší termoregulačné procesy, dýchanie, urýchli dobu liečby po zraneniach, podporí duševnú výkonnosť a zabezpečí zdravý, tvrdý spánok. Klasická masáž je vhodná pre všetkých unavených ľudí, je vynikajúca pre športovcov a ľudí po ťažkej fyzickej záťaži, ale aj pre tých, ktorí majú pohybu naopak málo. Napríklad pri sedavom zamestnaní, či nejakom zdravotnom postihnutí, ktoré znemožňuje pohyb. Za čas ktorý investujete do klasickej relaxačnej masáže sa Vám Vaše telo oplatí v podobe zlepšenia koncentrácie a celkového výkonu počas nasledujúcich dní. Pocit znovuzrodenia a nabitie novej energie po kvalitnej masáži skrátka nič nenahradí.

Ultrazvuková liposukcia (kavitácia)

Indikácie

bolestivosť svalov, kĺbov a šliach, ochoreniach pohybového aparátu, bolestivé kontraktúry (skrátenie svalu a väzív), bolesti chrbta, šije, hlavy, svalov nôh a rúk, uvoľnenie svalového napätia, zlepšenie kĺbovej pohyblivosti, odburáva odpadové látky. Odporúča sa aj pri rekonvalescencii po ťažkých chorobách, pri chronických reumatických ochoreniach, pri hemiplegii a paraplegii, pri niektorých úrazoch a operáciách, pretože urýchľuje vstrebávanie opuchov, výronov krvi a hojenia rán, pri ochoreniach pohybového aparátu, zrýchlenie regeneračných procesov (po úrazoch a operáciách), boj proti celulitíde, regenerácia tela a mysle, zlepšenie celkového fyzického i psychického stavu, zlepšenie športového i pracovného výkonu.

Kontraindikácie

horúčky a infekčné ochorenia, alebo keď je podozrenie, že by o takéto stavy mohlo ísť, akútne zápalové ochorenia a zlyhávanie dôležitých životných funkcií, infekcie kože a plesňové ochorenia, lokálne postihnuté miesta po zápaloch žíl a trombóze, hnačkové ochorenie a ochorenia s krvácaním v stolici, plný žalúdok – bezprostredne po jedle, plný močový mechúr, tehotné ženy a 2 mesiace po pôrode, masáž brucha pri menštruácii, miesta nádorov, materských znamienok a rôznych výrastkov na koži, ktoré nevyšetril lekár, vysoký krvný tlak. Neodporúča sa pri stave mimoriadnej únavy alebo vyčerpania, nádorových ochoreniach (len so súhlasom ošetrujúceho lekára), pri krvácavých ochoreniach, pokročilej ateroskoleróze, pokročilej osteoporóze, ochoreniach žlčníka a močových ciest. Nie je vhodná ani pri pooperačných stavoch v dutine brušnej a hrudníku či pri varixoch dolných končatín. Pacienti s ochoreniami chrbtice, predovšetkým krčného alebo bedrového úseku by mali vhodnosť klasickej masáže konzultovať s lekárom. V ich vlastnom záujme je však vhodné ešte pred masážou informovať maséra, ak trpíte nejakým chronickým ochorením. Hoci by aj nešlo o kontraindikované ochorenie, masér môže masáž prispôsobiť vášmu zdravotnému stavu.